Uroki i klątwy

Urok i klątwa to terminy, które dzisiaj wydają się nie posiadać uzasadnienia i racji bytu. Jeżeli już ktoś dzisiaj otwarcie deklaruje, że wierzy w klątwy i uroki, to może być postrzegany za dziwaka.

Jednak prawda jest taka, że pomimo postępu cywilizacyjnego i technicznego, wiara w uroki i klątwy nie przestała posiadać racji bytu i można spotkać osoby, które praktykują odczynianie uroków i są święcie przekonane o tym, że zabiegi te przynoszą określone działanie. W chwili obecnej odczynianie uroków w znaczącej liczbie przypadków praktykuje się wobec nieznacznych dzieci.
Jeśli takie jest marudne i płaczliwe i zachowuje się inaczej niż zwykle, to niektórzy twierdzą, że być ma możliwość zostało ono uroczone (więcej – masaż Warszawa). Zdejmowanie uroków jest nieco prostsze niż zdejmowanie klątw. Popularnym sposobem jest na przykład przelewanie wosku. Wówczas bierze się tradycyjną świecę, gałązki z miotły i wodę święconą. Z gałązek robi się krzyżyk i przez niego przelewa się stopiony wosk. Ten posiada lądować do pojemnika z wodą trzymanym nad głową dziecka (zobacz: uroki odczynianie). Powstały w wosku kształt posiada przypominać to, czego dziecko się wystraszyło lub przez kogo zostało uroczone. Choć ludzie sceptycznie podchodzą do takich zachowań, sporo z nich przynosi poprawę. Na 100 procent, żeby poprawa była widoczna, trzeba wiedzieć, jak odczynić urok czy jak zdjąć klątwę. Taka wiedza najczęściej dysponują nasze babcie albo rodzice, bo taka wiedza przekrywana jest z pokolenia na pokolenie i ma swoje początki w dawnych latach, gdy praktykowano jeszcze wiarę pogańską. Wówczas takie zabiegi zostały na porządku dziennym.

Więcej informacji: uroki odczynianie.