Jak zwiększyć sprzedaż naszej firmy?

Jeszcze dziesięć lat temu podstawowym źródłem promocji w internecie były maile. Ludzie dostawali setki wiadomości, w których znajdywali wszelakiego rodzaju oferty. Po paru latach właściwie każdy maił już tego dość.

Zainteresowaniem cieszyły się reklamy na stronach. Internauci natomiast bardzo szybko się na nie uodpornili i traktowali je jako szczegół strony (który w ogóle ichniejszym nie interesuje). Ludzie z wizją jednakże nie uginają się i wymyślają nowe sposoby dotarcia do ewentualnych klientów. Ich sposobem jest zbudowanie czegoś, co zaciekawi odbiorcę formą, a dopiero później produktem, który przedstawia. Marketing powinna być interesująca sama w sobie. Wcześniej wspomniane sposoby promocji w internecie nie miały tego przymiotu. Dzisiaj natomiast mamy wielkie możliwości- są nimi media społecznościowe.
Różnego rodzaju akcje na portalach społecznościowych są właściwie odbierane przez widzów. Najbardziej rozchodzą się pomiędzy użytkowników globalnej sieci internet takie reklamy, które przez cały okres trwania nie zdradzają, że są reklamą. Pojawia się pewna akcja, happening czy zbiór postów, które po prostu są ciekawe same w sobie. Gdy projektuje się pewna historia, ludzie angażują się w nią, okazuje się, że ogół była wyłącznie reklamą. Niektórzy ludzie będą zawiedzeni (bierze się to z ichniejszym naturalnej awersji do reklamy). Inni jednak stwierdzą, że była to dobra zabawa i zainteresują się produktem (skoro ktoś włożył w reklamę tyle pracy, na pewno włożył ją też w sam produkt). 
Dzisiaj możliwości jest kilka. Powinno się jedynie zainteresować człowieka. Ludzie wiedzą, że aby oni czegoś chcieli, najpierw powinno się im coś dać. Marketing, która sprawia zainteresowanie samą sobą jest obecnie takim rodzajem produktu, który zachęca do zakupu produktu właściwego. 
Zobacz również: https://tekstywybrane.wordpress.com/2017/01/25/marketing-dla-firmy-i-pozycjonowanie.